Technologia

Czytanie jeszcze nigdy nie było tak wygodne.

Czytniki e-booków w przeciwieństwie do smartfonów i tabletów, nie maja wyświetlaczy LED czy AMOLED. Ich ekrany wykorzystują technologię EPD (Electronic Paper Display), popularnie nazywana e-papierem lub papierem elektronicznym.

Dwukolorowy elektroniczny system atramentowy składa się z milionów maleńkich mikrokapsułek, z których każda ma średnicę ludzkiego włosa. Każda mikrokapsułka zawiera naładowane dodatnio białe cząstki i naładowane ujemnie czarne cząstki zawieszone w przezroczystym płynie.

Gdy zostanie zastosowane dodatnie lub ujemne pole elektryczne, odpowiednie cząsteczki przesuwają się na wierzch mikrokapsułki, gdzie stają się widoczne dla widza.

To sprawia, że powierzchnia wydaje się biała lub czarna w tym miejscu.

W przeciwieństwie do wyświetlacza LCD, który wymaga ciągłej mocy, aby utrzymać widok ekranu, e-papier wymaga zasilania tylko przy zmianie polaryzacji elektrod. Oznacza to, że twój czytnik używa mocy tylko wtedy, gdy przewraca strony. W ten sposób czytnik może pracować kilka tygodni na jednym ładowaniu.

Urządzenia E-Ink mogą jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii, zmieniając tylko piksele, które należy zmienić w przeliczeniu na stronę. Innymi słowy, jeśli dany piksel pozostaje czarny z jednej strony na drugą, nic nie musi zostać zmienione i nie trzeba zużywać energii.

Jednak z biegiem czasu niektóre piksele mogą się zablokować i odmówić zmiany nawet przy nowej biegunowości, a to spowoduje odcisk tekstu, który pozostaje nawet po obróceniu strony. Zjawisko to jest znane jako "ghosting" i jest zwykle naprawiane przez odświeżenie całej strony. Dlatego  ekran miga całkowicie na czarno, potem na biało, a następnie z powrotem na stronę.

Największymi zaletami ekranu E Ink są:

  • Bardzo dobry kontrast, ponieważ czerń jest "eksponowana" przez czarne cząstki atramentu, a biała jest całkowicie pozbawiona koloru,

  • Brak częstotliwości odświeżania podczas wyświetlania obrazu statycznego - tylko zmiana obrazu powoduje zmianę stanu pikseli. Zapewnia to komfort czytania i bez stresu dla oczu - podobnie jak czytanie papieru,

  • Bardzo wysoka wydajność energetyczna. Zużycie energii ogranicza się tylko do zmiany strony (lub przeglądania menu), więc przez większość czasu ekran nie zużywa energii.

Obsługa standardu EPUB 3 pozwala na bogatsze wrażenia z czytania, w tym: renderowanie treści audio i wideo; wsparcie dla czytania od prawej do lewej; dynamiczne zmienianie rozmiaru obrazu bez utraty klarowności, interaktywne quizy, lepsze renderowanie formuł matematycznych i ogromna poprawa w zakresie wsparcia technologii wspomagających.

Sony DADC URMS to bogate, oparte na API rozwiązanie do zarządzania użytkownikami i treściami. W przeciwieństwie do obecnych rozwiązań na rynku, rozwiązanie Sony DADC oferuje silną, ale elastyczną ochronę DRM, opartą na otwartym standardzie systemu ochrony treści Marlin, umożliwiającą pracę z różnymi modelami biznesowymi i pomagając firmom w tworzeniu pożądanego komfortu użytkownika. Został zaprojektowany do współpracy z mechanizmem renderowania Open Source opartym na Readium Foundation, umożliwiającym twórcom aplikacji czytanie bezproblemową obsługę dla ich użytkowników. Może zablokować plik, aby umożliwić szeroką gamę opcji udostępniania, czy to za płacenie konsumentom, czy za bezpłatną dystrybucję, w przypadku zastosowań edukacyjnych, profesjonalnych, korporacyjnych, bibliotecznych i detalicznych, obsługujących płatność za pobranie lub subskrypcję. Właściciele treści mają nieskończoną liczbę opcji do obsługi obecnych i przyszłych modeli biznesowych oraz strategii marketingowych i promocyjnych.

  • Twitter - Grey Koło
  • Facebook - Grey Koło
  • Instagram - Grey Koło

©2018 inkBOOK. 

All rights reserved.